X
تبلیغات
نماشا
رایتل
وبلاگ مهندسی صنایع دانشگاه پیام نور
اطلاعیه
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 18 بهمن‌ماه سال 1391 توسط سجاد سلطانی

اشکالات موجود در امتحانات نیمسال اول 92-91


اشکالات موجود در امتحان مدیریت کیفیت و بهره وری


سوال 23  - کدام گزینه رهنمودهایی برای بهبود اثربخشی و کارایی سیستم کیفیت محیط زیست ارائه می نماید؟   1) ایزو9000       2) ایزو 9001        3) ایزو14000         4) ایزو 9004  
از میان گزینه های فوق تنها پاسخ صحیح  گزینه 3 است که متاسفانه گزینه 4 صحیح دانسته شده و البته غلط است زیرا استاندارد ایزو 9004 برای سیستم مدیریت کیفیت(QMS) است  نه سیستم کیفیت محیط زیست. اینکه ایزو 14000 استاندارد سیستم مدیریت محیط زیست است البته در متن کتاب نیست ولی با یک جستجوی ساده در اینترنت می توان صحت آن را دریافت . ضمنا در صفحه 81 کتاب پس از توضیح ایزو 9004 در سطر 18 تا انتهای صفحه در مورد ایزو 19011 صحبت شده که در مورد ممیزی و شرایط احراز ممیزان سیستم مدیریت کیفیت و مدیریت محیط زیست است و علی الخصوص درسطر 23 همان صفحه  دقیقیا چنین آمده است 
" استاندارد ایزو 19011 بعنوان یک راهنما عمل می کند تا ممیزان داخلی و خارجی دو سیستم مدیریت کیفیت و زیست محیطی بتوانند به نحو مطلوب سیستمهای خود را ممیزی کنند."    اینطور به نظر می رسد که منظور طراح این استاندارد بوده باشد که البته در میان گزینه ها دیده نمی شود و یا اینکه چون در ابتدای جمله آمده است بهبود اثربخشی و کارایی پس به استناد سطر 9 صفحه 57 کتاب  بایدایزو 9004 صحیح باشد غافل از این که چنانکه گفته شد این استاندارد درزمینه سیستم مدیریت کیفیت  (QMS) است نه سیستم کیفیت محیزط زیست  بنابراین کلید سوال اشتباه است و ایزو9004 به هیچ عنوان صحیح نیست.

سوال26 -  کدامیک از معیارهای توانمندی EFQM نمیباشد؟      1) رهبری       2) نتایج مشتری         3) خط مشی و استراتژی       4) کارکنان
که خودش هم زیر کلمه" نمی باشد" خط کشیده از میان گزینه های فوق به جای گزینه 2 اشتباها گزینه 3 صحیح دانسته شده است ولی  براساس سطر 7 تا انتهای صفحه 88 وبخصوص دیاگرام انتهای صفحه  88 و همچنین جدول 1-3 صفحات 91و92 کتاب  از میان 9  معیار  EFQM   پنج معیار به عنوان معیارهای  توانمندسازی است  که  شامل  : رهبری ، خط مشی و استراتژی ،کارکنان ، مشارکت و منابع ، فرایندها   می باشد و  چهارمعیار نیز به عنوان معیارهای نتایج است که شامل :  نتایج مشتریان ، نتایج کارکنان ، نتایج جامعه ، نتایج کلیدی عملکرد می باشد . حالا شما بگوئید کدام گزینه صحیح است ؟
اشکالات موجود در امتحان درس مهندسی ارزش

نقل قول از دوست عزیزمون آقا امید :

سلام
میشه سوال ۲۵و۲۶ مهندسی ارزش رو چک کنید فکر کنم واسه ۲۵گرینه صحیح وجود نداره یعنی۴۲ روز چون گفته تغییر نهایی.(شک دارم) واسه ۲۶ گزینه صحیح ب هست چون گفته کمتراز بزرگ ترین ۲مقدار که کلید پاسخ به اشتباه ج رو زده.(۱۰۰درصد اشتباهست)
دوستان نظر بدن.
اشکالات موجود در امتحان ریاضی عمومی 2

نقل قول از دوست عزیزمون آقا محمد:


سوال ۱۷ ریاضی عمومی ۲ هم اشکال داشت نقطه داده شد (پی دوم و یک) که اشتباهه در صفحه ۳۷۲ ج ۲ ریاضی ۲ (ابراهیمی) مثال ۱۰.۶.۷ نقطه(پی سوم و یک) درسته.

در واقع جواب صحیح با در نظر گرفتن نکته (پی دوم و یک ) در گزینه ها وجود نداره. چون با در نظر گرفتن این نکته جواب صفر میشه.

دانشجوبان عزیز لطفاً در سایت گلستان اعلام اشکال کنید.

با تشکر فراوان

اشکالات موجود در امتحان روشهای محاسبات عددی

نقل قول از دوست عزیزمون آقا ابوالفضل

تست شماره 20 طبق صفحات346 و 351 منبع این درس مقادیر a و b به ترتیب 54/5 و 3 می باشد

که تو امتحان همچین گزینه ای اصلا نیستهمچنین قسمت ب سوال 5تشریحی از قسمت حذفیات این کتاب  یعنی فصل  7 

آورده شده

نقل قول از دوست عزیزمون آقا مسعود

سلام
در مورد محاسبات عددی من توی پست اول هم گفتم ولی اعلام نکردین
سوال 20 مشکلی نداره، کتاب مشکل داشته (اگه خواستین راه حل تشریحیش رو میگم)

سوالاتی که مشکل دارن اینا هستن:
سوال 12: با توجه به ص 233 کتاب سوال 60، گزینه ب صحیح است نه د!
سوال 17: از حذفیات است
سوال 5 تشریحی: از حذفیات است
اشکالات موجود  در امتحان اصول بازاریابی

سوال 10 - کلید پاسخ اشتباه است. طبق صفحه 59 جواب صحیح گزینه 3 می باشد که به اشتباه گزینه 2 زده شده است

اشکالات موجود در امتحان آشنایی با دفاع مقدس

سوال 2 - طبق صفحات 48 و 49 کتاب گزینه های 1 و 2 و3 هرسه از عوامل لغو قراردادهای ایران و عراق قبل از انقلاب هستند . در بدترین حالت با لحاظ تاکید بر کلمه به کلمه سوال در سطر انتهایی صفحه 48 دقبقا جمله مربوط به گزینه 2 به چشم می خورد و اگر قرار بود یکی از این سه تا صحیحتر باشد بالطبع باید گزینه 2 باشد چون درمورد دوگزینه دیگر جمله بندی دقیقا عین متن سوال نیست . واساسا این سوال بارها تکرار شده بوده یا با فعل منفی یعنی کدامیک از عوامل...نمی باشد و یا اینکه تنها یکی از سه مورد فوق را داده و سه گزینه دیگر که ربطی یه آن نداشته اند.و در هر حال این سوال اساسا اشتباه است چون سه تا گزینه صحیح دارد و آنها هم که گزینه الف را زده اند و برایشان غلط گرفته نشده واقعا شانس آورده اند .


سوال 11 - در مورد اصطلاح فتح الفتوح در بیان امام خمینی پرسش شده است . با توجه به صفحه 131 پاراگراف 3 سطر 13 تا 16 که فرمایش خود امام چنین درج شده است " ...ایمان و اخلاص و روحیه شهادت طلبی این است فتح الفتوح " لذا گزینه 3 صحیح است ولی در همان صفحه 131 سطر 17 نویسنده محترم معلوم نیست چگونه از دل این کلمات به این نتیجه رسیده است که منظور امام از فتح الفتوح  ایمان و عشق به خدا است (یعنی گزینه 2)  . ضمنا این تست هم جند بار تکرا ر شده است ولی در غیاب اصل جمله امام و درآن موارد گزینه صحیح ایمان و عشق به خدا می توانست باشد چون گزینه صحیح دیگری موجود نبوده است ولی در حالیکه اصل سخن حی و حاضر موجود است پس گزینه صحیح گزینه 3 یعنی ایمان و اخلاص و روحیه شهادت طلبی است.


سوال 17- در مورد تاریخ آزادسازی خرمشهر پرسش شده که پاسخ صحیح گزینه 3 یعنی 3 خرداد 61 است ولی کلید سوال گزینه ب یعنی 10 اردیبهشت را صحیح اعلام کرده است .به وبلاگ مهندسی صنایع دانشگاه پیام نور
امتیاز بدهید

با تشکر از حمایت شما